Pasieka Roku 2024 - konkurs - POWIAT BIELSKI

II Powiatowy Konkurs „Pasieka Roku 2024”
Pasieka Roku 2024 - konkurs - POWIAT BIELSKI

Odwiedź nas na Facebooku: facebook.com/bzpbartnik i dołącz do naszej społeczności, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami. Nie zapomnij też o 👍 , jeśli nasza strona Cię zainteresuje! 📖 😊

II Powiatowy Konkurs „Pasieka Roku 2024” pod patronatem Starosty Bielskiego

Serdecznie zapraszamy wszystkich pszczelarzy z powiatu bielskiego do udziału w II edycji konkursu „Pasieka Roku 2024”. Konkurs organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej przy współpracy z Beskidzkim Związkiem Pszczelarzy „BARTNIK”. Celem konkursu jest edukacja na temat pozytywnego wpływu pszczół na środowisko oraz promowanie dobrych praktyk pszczelarskich.


Zasady uczestnictwa:
  • Uczestnictwo w konkursie jest otwarte dla pszczelarzy posiadających pasieki w jednej z 10 gmin powiatu bielskiego : Buczkowice, Bestwina, Czechowice-Dziedzice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka, Szczyrk, Wilamowice, Wilkowice.
  • Zgłoszenia należy przesłać do 29 maja 2024 r. na adres mailowy [email protected] lub pocztowo na adres Starostwa.
  • Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej powiatu.

Kategorie i nagrody:

Konkurs przewiduje dwie kategorie:

  • Pasieki do 20 rodzin pszczelich.
  • Pasieki od 21 do 80 rodzin pszczelich.

Zwycięzcy otrzymają puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy uczestnictwa oraz pamiątkowe upominki.


Finał konkursu:

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 21 lipca 2024 r. podczas Święta Powiatu Bielskiego na stadionie LKS „Drzewiarz” w Jasienicy.


Komisja konkursowa:

Oceny zgłoszeń dokona komisja złożona z przedstawicieli Starostwa, Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz Beskidzkiego Związku Pszczelarzy „BARTNIK”.


Kontakt i dodatkowe informacje:

W razie wątpliwości lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z Panią Magdaleną Więzik pod numerem telefonu 33 813 68 73 w godzinach pracy urzędu.

Współorganizatorzy wydarzenia:
  • Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej - pod patronatem Starosty Bielskiego
  • Beskidzki Związek Pszczelarzy „BARTNIK”
Pasieka Roku 2024 - konkurs - POWIAT BIELSKI - mini logo