Nowy Prezydent PZP wybrany na XXVII Walnym Zjeździe Delegatów PZP

Pan Tadeusz Sabat z Beskidzkiego Związku Pszczelarzy BARTNIK
Nowy Prezydent PZP wybrany na XXVII Walnym Zjeździe Delegatów PZP

Odwiedź nas na Facebooku: facebook.com/bzpbartnik i dołącz do naszej społeczności, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami. Nie zapomnij też o 👍 , jeśli nasza strona Cię zainteresuje! 📖 😊

Nowym Prezydentem Polskiego Związku Pszczelarskiego zosłał delegat z Beskidzkiego Związku Pszczelarzy "BARTNIK"

Z wielką dumą informujemy, że Pan Tadeusz Sabat, delegat Beskidzkiego Związku Pszczelarzy "BARTNIK" oraz pszczelarz z Koła Pszczelarzy w Andrychowie, został wybrany na stanowisko Prezydenta Polskiego Związku Pszczelarskiego. Wybór ten miał miejsce podczas XXVII Walnego Zjazdu Delegatów PZP, który obradował 20 kwietnia 2024 r. w Bronisławowie. Delegaci zatwierdzili sprawozdania finansowe i merytoryczne Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej PZP, a także dokonali wyborów uzupełniających, które wyniosły Pana Tadeusza Sabata na to prestiżowe stanowisko.

Warto dodać, że Beskidzki Związek Pszczelarzy "BARTNIK", z którego pochodzi nowy Prezydent, jest jedynym związkiem pszczelarskim na terenie Podbeskidzia, który jest członkiem Polskiego Związku Pszczelarskiego. Jest to zaszczyt i zarazem potwierdzenie wysokiego uznania dla naszej działalności w regionie.

Pan Tadeusz Sabat został również wybrany przez Walne Zgromadzenie Członków Związku BZP Bartnik do Komisji Statutowej w celu przeglądu i ewentualnej aktualizacji statutu Beskidzkiego Związku Pszczelarzy "Bartnik". Jego doświadczenie i wiedza będą nieocenione w dalszym rozwijaniu struktur naszej organizacji.

Jeszcze w tym roku, Pan Tadeusz Sabat poprowadzi szkolenie dla początkujących pszczelarzy. Szkolenie to będzie częścią programu "Interwencja w sektorze pszczelarskim – wspieranie podnoszenia poziomu wiedzy pszczelarskiej", współfinansowanego przez ARIMR. To doskonała okazja dla wszystkich członków naszego związku, aby pogłębić swoją wiedzę pszczelarską pod okiem wybitnego fachowca i nowego lidera Polskiego Związku Pszczelarskiego.

Pod przewodnictwem Pana Tadeusza Sabata, oczekujemy na rozwijające się inicjatywy, które będą wspierały pszczelarzy i przyczynią się do rozwoju pszczelarstwa w Polsce. Więcej szczegółów na temat planowanych działań i wniosków delegatów będzie omawiane w kolejnych numerach "Pszczelarza Polskiego".

Więcej informacji na stronie Polskiego Związku Pszczelarskiego.

Jesteśmy dumni z naszego przedstawiciela i życzymy Prezydentowi Tadeuszowi Sabatowi wielu sukcesów na nowym stanowisku.

Nowy Prezydent PZP wybrany na XXVII Walnym Zjeździe Delegatów PZP - mini logo