8 EUROPEJSKA KONFERENCJA PSZCZELARSKA BEECOME 2021

  Przedsiębiorstwo Pszczelarskie Tomasz Łysoń, będące oficjalnym partnerem 8. Europejskiej Konferencji Pszczelarskiej, serdecznie zaprasza na pierwsze tego typu międzynarodowe wydarzenie pszczelarskie BEECOME 2021. Konferencja w całości tłumaczona na język polski, angielski, rosyjski i francuski. Więcej dziale ” Szkolenia „

Pielgrzymka Pszczelarzy BZP „Bartnik” na Jasną Górę w dniu 07.12.2021 r.

Z okazji święta Św. Ambrożego oraz w ramach XXXIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Pszczelarzy na Jasną Górę, Zarząd Beskidzkiego Związku Pszczelarzy ” Bartnik ” w Bielsku-Białej organizuje wyjazd do Częstochowy w dniu 07 grudnia 2021 r. Odjazd autokaru o godz. 6.00 z parkingu przy rondzie w Kobiernicach ( dawna restauracja ” Kaskada „). Koszt przejazdu 35 zł.… Czytaj dalej »

ZMARŁ MARIAN ADAMEK

Z przykrością zawiadamiamy, że dniu 30.05.2021 roku odszedł od nas nasz kolega-pszczelarz ŚP. Marian Adamek, długoletni wiceprezes: * Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy Bartnik w Bielski-Białej, * Podbeskidzkiego Związku Pszczelarzy Bartnik w Bielsku-Białej * Beskidzkiego Związku Pszczelarzy Bartnik w Bielsku-Białej oraz Prezes Gminnego Koła Pszczelarzy w Gilowicach, gdzie pełnił tą funkcję przez 37 lat. Ostatnie pożegnanie odbędzie… Czytaj dalej »

DOPŁATA DO PRZEZIMOWANYCH RODZIN PSZCZELICH

Rada Ministrów przyjęła w dniu 19 maja 2021 r. rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Rozporządzenie ustanawia wsparcie dla podmiotów prowadzących działalność związaną z utrzymywaniem pszczół. Dotacja wyniesie 20 zł do każdej przezimowanej rodziny pszczelej. Nowe rozwiązania wejdą w życie po 7 dniach od… Czytaj dalej »

OSTRZEŻENIE GŁÓWNEGO LEKARZA WETERYNARII !!!

Główny Lekarz Weterynarii ostrzega o możliwości pojawienia się w obrocie sfałszowanego produktu leczniczego weterynaryjnego o nazwie APIVAR 500 mg ( Amitrazum ) pasek do zawieszania w ulu, podmiot odpowiedzialny: VETO-PHARNA Francja. Obecność sfałszowanego produktu została stwierdzona w Libanie. Istnieje podejrzenie, iż produkt został wyprodukowany w Republice Turcji. Badania próbek sfałszowanego produktu leczniczego weterynaryjnego Apivar przeprowadzone… Czytaj dalej »

MECHANIZMY POMOCOWE DLA PSZCZELARZY W RAMACH PROW 2014-2020

Mechanizmy pomocowe dla pszczelarzy wdrażane przez ARiMR, zawarte w „Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020” Podmioty prowadzące działalność pszczelarską mogą korzystać z możliwości wsparcia w ramach mechanizmów pomocowych wdrażanych przez ARiMR. Polski Związek Pszczelaski otrzymał informację dotyczącą zasad korzystania z tego typu pomocy z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Więcej tutaj…… Wsparcie inwestycji w… Czytaj dalej »

ZAPRAWA NEONIKOTYNOIDOWA NIEDOSTĘPNA W 2021 ROKU

Środek ochrony roślin do przemysłowego zaprawiania nasion rzepaku Cruiser OSR 322 FS niedostępny w 2021 r. Taką decyzje podjęło ministerstwo rolnictwa. Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych w dniu 24 marca 2021 r. złożyło wniosek do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi o wydanie zezwolenia na wprowadzenie do obrotu środka ochrony roślin Cruiser OSR 322… Czytaj dalej »