Nowy lek do leczenia warrozy

przez |

Nowy lek do leczenia warrozy – FORMICprotect 68,2g

W styczniu 2022 roku Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie zarejestrował nowy produkt leczniczy weterynaryjny do leczenia warrozy wywołanej przez Varroa destructor u pszczoły miodnej (Apis mellifera).

Nazwa produktu leczniczego weterynaryjnego: FORMICprotect 68,2g.

Lek w postaci paska do położenia na ramki w ulu zawiera substancję czynną: kwas mrówkowy: 68,2 g oraz substancje pomocnicze określone w karcie charakterystyki.
Lek ten wydawany jest z przepisu lekarza Rp.
Lekarze weterynarii, którzy obsługują organizacje pszczelarskie są poinformowani o rejestracji i nadaniu numeru weterynaryjnego dla FORMICprotect 68,2g, aby pszczelarze jeszcze w tym sezonie mogli skorzystać z refundacji również i na ten produkt leczniczy weterynaryjny. KOWR posiada już informację o rejestracji w Polsce tego leku i możliwości jego refundowania.
Ustalona cena leku to 22.50 złotych(refundacja KOWR -15 zł) – 1 saszetka (tj. 2 paski) na 1 ul przez 7 dni. W opakowaniu 10 saszetek po 2 paski czyli zestaw na 10 uli na 7 dni.

W trakcie Konferencji Pszczelarskiej w Andrychowie ( w dniu 09 kwietnia 2022 ) przedstawiciel firmy Vet-Animal bliżej przedstawi powyższy lek.

Karta informacyjna FORMICprotect 68,2g – Sposób użycia

Żródło: dostawca leku firma –